1

56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 21.00'DA BAŞLIYOR

2

46 SUÇTAN ARANAN ZANLIYI KIRIKKALE POLİSİ YAKALADI

3

MKE KURUMU SİLAH MÜZESİ İÇİN İHALEYE

4

MEMUR MAAŞ BÜTÇESİ YENİDEN DÜZENLENMELİ

5

KIRIKKALE YASAKLARA UYUYOR

6

HAKKIMIZI KİMSE ELİMİZDEN ALAMAZ

7

KIRIKKALE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZAnahtar Kelimeler: YILDIR OTELDE YAŞIYOR

25 YILDIR OTELDE YAŞIYOR

52 yaşındaki Hacı Arat 25 yıldır otelde yaşıyor. Eşinden ayrılan Hacı Arat, otelde çok huzurlu olduğunu, ev yaşamına alışamadığını söylüyor.

Kırıkkaleli 52 yaşındaki Hacı Arat, belki Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yaşantıya imza atıyor. Turistlerin günü birlik konakladığı oteller, kimsesizlerinde yuvası oluyor. Bu otellerin müşterileri hayatının uzun bir bölümünü 10 metrekarelik otel odalarında geçiren kişilerden oluşuyor. Bu kişiler arasında yer alan Hacı Arat, 11 yıldır Kırıkkale’de 14 yıldır ise Ankara’da ki oteller de kalıyor.

Hayat hikayesini gazetemize anlatan Hacı Arat, 26 yaşında annesinin ve kardeşlerinin vefat ettiğini söyleyerek, “Annem ve kardeşlerim vefat ettikten sonra babam başka bir kadınla evlendi. O kadın ise beni istemedi. Bende 27 yaşında evlendim ve anlaşamadığımızdan dolayı boşandım. Evim olmadığı için Kırıkkale’de bir otel odasına yerleştim. 11 yıl bu otelde kaldım. Daha sonra işim nedeniyle Ankara’ya geldim”

Ankara’da da sağlığı nedeniyle çalışamadığını ve burada da otelde kaldığını söyleyen Arat, “Otelin günlüğü 35 lira. Aylık 1050 lira ödeme yapıyorum. Bu parayı ise eşim, dostum ve hayırseverler karşılıyor. Otelde yaşamak çok zor. Banyonu doğru düzgün yapamazsın. Hep dışarıdan yemek zorunda kalırsın.  Otelin tek güzel yanı ise evdeki gibi kira, elektrik, su parası yok” diye konuştu.